Podczas letnich upałów kocia toaleta może szybciej i częściej wydawać nieprzyjemną woń. Bo ciepło to ulubione środowisko dla bakterii! I nie mnożą się one wyłącznie w kuwecie, bo przecież kot nie pozostaje ciągle w jednym pomieszczeniu lub na zewnątrz – docierają więc także np. do kuchni.
6 wskazówek przeciwko zapachom do wysokich zadań
1. Natychmiast usuwaj odchody
To na pewno od razu rozwiązuje problem: natychmiast po wizycie kota w kuwecie usuń odchody. Najłatwiej jest wybrać zbrylone odchody odpowiednią łopatką. CAT’S BEST EcoPlus z naturalną PUŁAPKĄ na ZAPACHY i BAKTERIEidealnie się zbryla i jest łatwy do usunięcia. (W razie potrzeby uzupełnij ilość żwirku w kuwecie – poziom napełnienia powinien zawsze wynosić ok. 5 cm). Dzięki temu zapachy i bakterie od razu znikają, ponieważ wilgoć jest natychmiast wiązana we włóknach roślinnych CAT’S BEST EcoPlus. W przypadku tradycyjnych żwirków następuje to tylko częściowo. Wilgoć zbiera się wtedy na dnie kuwety. A to stanowi doskonałą pożywkę dla zarazków, które odpowiadają za nieprzyjemny zapach i brak higieny.
2. Stosuj żwirek z surowców roślinnych
Koty potrafią być bardzo wybredne – także w wyborze ulubionego żwirku. Chłonność niektórych rodzajów żwirku nie jest wystarczająca, a czasami żwirek zawiera dodatki chemiczne. Koty są jednak bardzo czystymi i wrażliwymi zwierzętami, dlatego też stosuj koci żwirek, który odpowiada ich naturze w każdym wymiarze. Jak na przykład CAT’S BEST EcoPlus, który ma piękny naturalny zapach, świetnie się zbryla i dzięki wyjątkowej TECHNOLOGII WŁÓKIEN700ROŚLINNYCH JRS stanowi NATURALNĄ PUŁAPKĘ na ZAPACHY i BAKTERIE.
3. Źródłem nieprzyjemnego zapachu może też być kosz na śmieci
Tradycyjny koci żwirek trzeba wyrzucać do zwykłego kosza na śmieci. To sprawia, że wprawdzie kocia toaleta jest „czysta”, ale źródło nieprzyjemnego zapachu przenosi się – tym razem do kuchni. CAT’S BEST to żwirek wyłącznie z surowców roślinnych, w 100% biodegradowalny i może być utylizowany bez problemu jako odpad bio albo kompostowany. Pojedyncze zbrylone grudki CAT’S BEST EcoPlus można też spłukiwać w toalecie.* Jak to zrobić: wrzucaj do toalety zawsze tylko jedną bryłkę na raz, poczekaj aż rozmięknie i obficie spłucz wodą. Nigdy nie wrzucaj do toalety większej ilości bryłek! Toaleta nie nadaje się też do całkowitego opróżnienia kuwety z reszty niezbrylonego żwirku. Nie stosuj chemicznych odświeżaczy! Koty mają niezwykle czuły zmysł powonienia i nie lubią sztucznych i chemicznych aromatów. Nie wspominając o tym, że większość odświeżaczy powietrza i dezodorantów jest szkodliwa dla zdrowia.
4. Kocia toaleta
Są koty, które akceptują wyłącznie zabudowaną kuwetę. Zaletą takich kuwet jest to, że zapachy na krótki czas pozostają zamknięte „pod dachem”. Ale z bakteriami z kociego moczu czy kału nawet zabudowana kuweta sobie nie poradzi – a CAT’S BEST EcoPlus z NATURALNĄ PUŁAPKĄ na ZAPACHY i BAKTERIE owszem!
5. Zwróć uwagę na kocią dietę
Jak dla ludzi, tak i dla kotów: niewłaściwa dieta prowadzi do problemów z trawieniem. Im bardziej wartościowa karma, tym mniej problematyczny jest zapach odchodów! Nie sięgaj więc po najtańszą karmę.
6. Utrzymuj kuwetę w czystości
Kocią toaletę najlepiej czyścić gorącą wodą i neutralnym środkiem czyszczącym (wskazane jest też założenie do tego celu gumowych rękawiczek). Chemiczne zapachy odstręczają kota od kuwety. Dlatego nie stosuj środków z aromatem pinii, na bazie octu, amoniaku czy środków dezynfekujących. Podstawowe napełnienie kuwety żwirkiem CAT’S BEST EcoPlus wystarcza na 4 do 6 tygodni, jeśli na bieżąco usuwasz zbrylone odchody i uzupełniasz kuwetę świeżym żwirkiem. To w znaczący sposób ułatwia utrzymanie czystości.
* prosimy pamiętać o miejscowych przepisach dotyczących utylizacji odpadów!